בשנים האחרונות, יותר ויותר חברות עסקיות החלו לערוך אירועים עסקיים. מדובר באירועים שמיועדים לעובדים שלהם, אך אירועים אלו הינם גם אירועים של כנסים מקצועיים, אירועים בהם נפגשים כל בעלי המניות, או אירוע עסקי בו מנסה החברה לשווק מוצר או שירות חדש.

אירוע עסקי בנויי אחרת מאירועים רגילים. מדובר באירועים יותר רשמיים, שיש ניסיון כל הזמן להפוך אותם לקלילים יותר. מוזמנים שבאים לאירועים מסוג זה, יודעים שהם באים לכאורה, לאירוע עסקי חגיגי, אך מדובר באירוע שלעיתים יש לו אפיונים של עבודה, למרות שלמעשה, מדובר בשבירת שיגרה.

אירועים עסקיים אם כן, בנויים אחרת, מאירועים משפחתיים או חברתיים. תחילתם בקבלת פנים לא רשמית, בהם המוזמנים מכירים ונפגשים אחד עם השני, לאחר מכן יש את מהות האירוע, החלק של הנאומים, הצגת המוצר או קבלת ההחלטות, ולבסוף יש את חלק האוכל. ישנן חברות שאחרי חלק האוכל,  מקיימות חלק אומנותי כמו שירה, מופע בידור או ריקודים. הכל תלוי כמובן, באופי האירוע העסקי ובסוג הקהל.

ההבדל בין אירוע עסקי לאירוע רגיל

אירועים למגזר העסקי, להבדיל מאירועים רגילים, באים לספר סיפור, שהוא הרבה מעבר למהות האירוע עצמו. כל חברה עסקית יודעת, שהאופן בו היא משתקפת בעיניי אחרים, זה האופן בו, לא פעם, נקבעת ערכה. לכן חברות ינסו להרים אירועים עסקיים, מפוארים, נוצצים, כאלו שיגרמו לעובדי החברה, להרגיש גאווה גדולה כשהם מוזמנים לקחת חלק במסגרת אירוע עסקי של החברה, שהם משתייכים לחברה, יגרמו לגורמים שונים בשוק, לראות את החברה באור אחר, וכמובן שהתקשורת תציג אותה באור חיובי יותר.

אירועים עסקיים הם דרך טובה, לא רק למכור את שם החברה לכלל הציבור, אלא גם ליצור תחושת שייכות וגאווה בקרב עובדי החברה, מה שיגרום להם לרצות לעבוד טוב יותר, בשביל החברה.

אצל מנהטן אירועים, אולם אירועים במתחם הבורסה ברמת גן, ניתן לערוך מגוון אירועים, כנסים מקצועיים, מפוארים ונוצצים, כאלה שיעניקו לחברה חזות מפוארת, יחד עם זאת, זהות מכובדת ואיכותית.